Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
  • Sklepy
  • Moje zamówienia
  • Koszyk

Staffordshire bulterier – pakiet siły i przywiązania do właściciela

01.11.2023 - Czas czytania: 3 minuty

Ein Staffordshire Bullterrier steht in einem Weizenfeld.

Staffordshire bulterier – lub też staffie, jak rasa ta jest pieszczotliwie nazywana – to angielska rasa psów o długiej historii bycia psem rodzinnym. Ci muskularni czworonożni przyjaciele, przy dobrym uspołecznieniu, uważani są za wyjątkowo cierpliwych w przypadku zarówno dużych, jak i małych członków rodziny. W wielu krajach istnieją ograniczenia dotyczące staffordshire bulteriera, ponieważ został on wpisany na listę psów niebezpiecznych.

Loading...

Od psa bojowego do psa dla rodziny

Ten bulterier, który pochodzi z angielskiego hrabstwa Staffordshire, był hodowany w XIX wieku w celu zwyciężania a walkach psich i z bykami. Założyciele hodowli dużą wagę przykładali do jego odwagi, wytrwałości i chęci współpracy z człowiekiem. W tym celu bulteriery krzyżowały się z innymi terierami i owczarkami. Staffordshire bulterier jest uważany za niezwykle wytrwałego, silnego i lojalnego psa, który dla swojej rodziny zrobi wszystko. Był i jest to jeden z ulubionych psów rodzinnych w Wielkiej Brytanii.

Charakter psów rasy staffordshire bulterier

Staffordshire bulterier ma dwie podstawowe cechy: bezwarunkową miłość do swojej rodziny i wolę walki aż po śmierć, jeśli będzie to konieczne. Po to zostały wyhodowane i znajduje to również odzwierciedlenie w ich wyglądzie i charakterze. Staffie to w zasadzie przyjazny, czuły i kochający pies, który chce jak najbardziej zadowolić swoich ludzi. Dobrze uspołeczniony staffordshire bulterier może po prostu zignorować rączki małego dziecka, które będą go ciągnąć za uszy. Wczesna i właściwa socjalizacja oraz optymalne podstawy genetyczne odgrywają ważną rolę, jeśli zdecydują się Państwo na psa tej rasy. Bez odpowiednich rodziców, przy niewłaściwej hodowli i braku wychowania, te silne zwierzęta stają się zagrożeniem, dlatego staffordshire bulterier został umieszczony na liście psów niebezpiecznych.

Wychowanie i opieka

Samotność, odrobina uporu i prostoduszność – tak właściciele psów opisują swoje staffordshire bulteriery. Za tą fasadą kryje się inteligentny, łatwy do wychowania i przyjazny ludziom pies, który najchętniej chciałby we wszystkim uczestniczyć. Wiele z nich ma problemy z pozostawaniem dłużej w samotnościi okazują to poprzez niszczenie mebli. Choć te osiłki mogą być również urocze i przywiązane – wymagają jasnego i konsekwentnego przywództwa. Należy zwrócić uwagę, aby od pierwszego dnia w domu obowiązywały te same zasady, żeby pies mógł się odnaleźć i zaakceptować swoją pozycję. Należy wykorzystać pierwsze tygodnie, aby zapewnić dobrą socjalizację ze wszystkim, z czego składa się Państwa dzień powszedni, w tym z obcymi psami.

Pielęgnacja psów staffordshire bulterier

Staffordshire bulterier nie ma dużych wymagań związanych z pielęgnacją. Dokładne szczotkowanie psa raz w tygodniu jest dobre zarówno dla jego sierści, jak i dla więzi z psem. Zaleca się regularną kontrolę pazurów, uszu i zębów. Wiele psów staffordshire bulterier ma zdrowy apetyt. Należy więc zwrócić uwagę na to, aby zwierzę miało odpowiednio dobrane odżywianie, zwłaszcza w podeszłym wieku. Przy dobrej pielęgnacji ten silny terier może dożyć nawet 15 lat.

Najlepsze produkty dla Państwa staffordshire bulteriera można znaleźć u nas!

Do produktów dla psów

Szczególny pies na liście psów niebezpiecznych

W wielu krajach stosuje się szczególne regulacje dla psów rasy staffordshire bulterier, ponieważ są one umieszczone na liście psów niebezpiecznych. Mogą to być wymagania dotyczące pozwolenia na posiadanie psa, test dla psa lub inne zobowiązania. Stawka podatkowa jest zazwyczaj znacznie podwyższona.

Podsumowanie Staffordshire bulterier

Rasa
Staffordshire bulterier
Pochodzenie
Wielka Brytania
Klasyfikacja
terrier
Rozmiar
wysokość w kłębie: 33−41 cm
Waga
11–17 kilogramów
Budowa ciała
wytrzymałe mięśnie, mocna klatka piersiowa i szeroka głowa
Oczy
zwykle ciemne i okrągłe
Uszy
mały,uszy noszone z boku głowy z zagiętymi końcami
Sierść i umaszczenie
gładka, krótka i gęsta; duży zakres od bieli do czerni, pręgowane lub z białymi plamami
Cechy szczególne
pies z listy niebezpiecznych, objętymi specjalnymi wymogami prawnymi
Charakter
inteligentny, odważny, wesoły i lojalny wobec swojej rodziny
Zdrowie
sporadyczne skłonności do chorób oczu i stawów
Pielęgnacja
łatwa pielęgnacja (szczotkowanie, obcinanie pazurów i czyszczenie uszu)

Te rasy terierów również mogą cię zainteresować:

  • Amerykański pitbulterier: Konsekwentna i odpowiedzialna edukacja pozwala amerykańskiemu pitbulterierowi ujawnić jego wspaniałe cechy rodzinne. Posłuszeństwo, inteligencja i radość życia to jego prawdziwe atuty.
  • Boston terrier: Boston terrier to amerykańska rasa psów, która zyskuje coraz większą popularność. Te smukłe psiaki są bardzo przyjazne, pełne energii i łatwe w wychowaniu.
  • Bulterier miniaturowy: Wielu miłośników psów opisuje miniaturowego bulteriera jako klauna wśród czworonogów. Jego wesoła, ożywiona i pełna radości osobowość wywołuje uśmiech na twarzy każdego obserwatora. W domu te niewielkie psiaki z długim nosem są czujnymi i miłymi towarzyszami.
  • Amerykański staffordshire terrier: Przodkowie tej rasy byli wykorzystywani jako psy do walki. Obecnie poważni hodowcy amerykańskiego Staffordshire terriera kładą duży nacisk na zdrowie zwierząt oraz odpowiednie i wyważone usposobienie.

Zachęcamy do odkrycia odpowiednich produktów dla psów rasy staffordshire bulterier

Loading...

Pozostałe informacje, które mogą Państwa zainteresować

Dalsze tematy w skrócie