Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.
hund-st-kategorie-Ern-hrung_opt.jpg

Żywienie psów: zbilansowana karma to podstawa dla Państwa psa

Wskazówki i informacje na temat zdrowego żywienia psów: ważne składniki, karma dla młodych, starszych, dużych i małych psów, żywienie dietetyczne oraz różnice pomiędzy karmą suchą i mokrą.

Znają już Państwo te produkty? Tu zebraliśmy dla Państwa kolejne tematy dotyczące psów:

Żywienie psów: jak odpowiednio karmić swojego psa

hund-ph-hundeernaehrung_400x214.jpg

Odpowiednio zbilansowane odżywianie jest podstawą dla długiego i zdrowego życia. Dotyczy to również naszych czworonogów. Jednak karma nie jest równa karmie - aby dostarczyć psu wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych, minerałów, pierwiastków śladowych i witamin, muszą Państwo wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby czworonoga. Na jakie rzeczy szczególnie należy uważać dowiedzą się Państwo w naszym poradniku dotyczącym psiej diety.

Witaminy i suplementy dla psów — czy to dobry pomysł?

hund-ph-vitamine-nahrungsergaenzung.jpg
Zdrowemu psu prowadzącemu umiarkowanie aktywny tryb życia karma podstawowa zapewni wszystkie najważniejsze substancje odżywcze. Zawiera ona wszystkie ważne witaminy i substancje odżywcze, których potrzebuje nasz ulubieniec. Czasem jednak koniecznie jest rozszerzenie diety — tutaj dowiedzą się Państwo, jak w odpowiedni sposób wprowadzić suplementy do psiej diety.

Własnoręczne przygotowywanie psiej karmy — proste przepisy na pyszne posiłki

hund-ph-selber-kochen_opt.jpg
Czasami można sobie pozwolić na coś więcej, aby rozpieścić swojego czworonoga również kulinarnie. Ułatwi to Państwu kilka prostych przepisów, które w okamgnieniu można przygotować w domu. Poniżej znajdą Państwo kilka inspiracji na domowej roboty smakołyki oraz ważne wskazówki odnośnie przygotowywania psich posiłków.

Żywienie starszych psów: dzięki tym wskazówkom odpowiednio nakarmią Państwo seniora!

hund-ph-senior-fuetterung.jpg
W ostatniej trzeciej części życia metabolizm psa działa znacznie wolniej. Ponadto większość psów staje się bardziej spokojna i zużywa mniej energii. Starsze psy potrzebują karmy o wyższej jakości i łatwiej przyswajalnej. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych grup wiekowych, ich żywność powinna być indywidualnie dostosowana do ich aktualnej aktywności fizycznej. Regularne kontrole wagi są równie ważne dla zapewnienia dobrego samopoczucia naszego psa.

Żywienie szczeniąt: Jak karmić psa od samego początku!

hund-ph-welpen-fuetterung.jpg
Właściwe żywienie zaczyna się w wieku szczenięcym. W zależności od rasy szczenięta przechodzą różne wzorce wzrostu aż do osiągnięcia dorosłości. Mniejsze rasy charakteryzują się niższym tempem wzrostu niż rasy średnie i duże. Małe rasy psów są często w pełni rozwinięte w wieku ośmiu miesięcy, duże rasy w wieku ponad dwóch lat. Dla zdrowego wzrostu Państwa szczenięcia szczególnie ważna jest jakość karmy i odpowiednia jej ilość. Rosnący pies potrzebuje pokarmu, który zapewni mu wystarczającą ilość energii i optymalną mieszankę składników odżywczych.

Surowe mięso dla psa: najważniejsze fakty o diecie BARF

hund-ph-barfen_400x214.jpg

Czy chcieliby Państwo sami decydować o tym, co Państwo pies zje i samemu przygotować posiłki? Pokażemy, czego potrzeba do wyważonego posiłku opartego na surowym mięsie. Dowiedzą się Państwo także, czego przestrzegać w diecie typu BARF.

Karma dla psów bez składników zbożowych a dieta naturalna: wskazówki dotyczące karmienia

hund-ph-getreidefreies-hundefutter.jpg
To, co dla nas, ludzi, jest ważnym składnikiem codziennej diety, może stać się szkodliwe dla zdrowia naszych czworonożnych przyjaciół. Jednak zboża takie jak pszenica, jęczmień, owies czy ryż również psu dostarczają energii, siły, wytrzymałości i ważny dla niego błonnik pokarmowy. O tym, czego nie serwować swojemu zwierzakowi dowiedzą się Państwo poniżej.

Dieta wegańska lub wegetariańska dla psów? Tylko w wyjątkowych przypadkach!

hund-ph-vegan-vegetarisch.jpg
Coraz więcej osób wybiera dietę wegańską lub wegetariańską. Gdy właściciele czworonogów rezygnują z mięsa i produktów zwierzęcych, pojawia się pokusa, aby również psa karmić dietą wegetariańską. Niektórzy właściciele chcieliby całkowicie zrezygnować z komponentów zwierzęcych w karmie. Nie warto! Żywienie wegańskie nie w chodzi w grę w przypadku psów. Dieta wegetariańska również nigdy nie będzie w pełni wartościowa dla psa i powinna stanowić jedynie tymczasowe rozwiązanie w szczególnych przypadkach. Dlaczego? Tutaj dowiedzą się Państwo więcej!

Czy Państwo pies cierpi na biegunkę? Tutaj dowiedzą się Państwo, jak postępować!

hund-ph-durchfall_opt.jpg
Biegunka u psów może mieć wiele przyczyn. Nawet zmiana karmy może czasem powodować biegunkę u psa. Bakterie, wirusy lub pasożyty mogą również prowadzić do oddawania papkowatych lub płynnych stolców, które pies musi nagle wydalić w niekontrolowany sposób. Tutaj dowiedzą się Państwo, jak można pomóc swojemu psu z biegunką.

Czy szukają Państwo dalszych informacji dotyczących psów?