• Brak minimalnej kwoty zamówienia
 • Bezpłatna wysyłka od 99 zł.
 • 45 dni na darmowy zwrot
 • Ponad 8.000 produktów
 • Program PAYBACK
Eine Englische Bulldogge liegt in einem Wohnzimmer.

Buldog angielski - mięśniak o wielkim sercu

Wygląda groźnie, zaś jego wzrok sprawia wrażenie, jakby zastanawiał się, kto ma być jego następną ofiarą. To wszystko pozory: buldog angielski to sympatyczny pies o łagodnym usposobieniu i wielkim sercu

Loading...

Od bohatera walk do przyjaciela rodziny

Jego zastraszający wygląd to wynik pracy hodowców. Pierwsza oficjalna wzmianka na temat tzw. „bund dogów“ pojawiła się w Anglii w XIII wieku. Wykorzystywane były podczas polowań na dziką zwierzynę, a swoją siłę i nieustraszony charakter przez długi czas prezentowały również przy okazji walk psów. Obecnie takie rozrywki są już na szczęście zabronione. W 1864 roku w Wielkiej Brytanii powstał pierwszy „bulldog club“, którego zadaniem było odnowienie rasy i uczynienie jej bardziej przyjazną.

Buldog angielski: charakter

Charakter buldogów angielskich to połączenie dumy, pewności siebie, uporu oraz delikatnego usposobienia. Psy tej rasy są wyjątkowo wrażliwe. Ich łagodny temperament wyraża się poprzez nieskończoną potrzebę pieszczot, okazywanie miłości oraz przyjazne nastawienie do dzieci. Źle znoszą odrzucenie i muszą być pewne uczuć swoich opiekunów. Są wprawdzie aktywne i żywotne, jednak mają również tendencje do leniuchowania ze względu na stosunkowo słabą kondycję. Spokojny relaks będzie im bliższy niż sporty wysiłkowe. Buldogi angielskie zostały ponadto obdarzone należytym humorem: potrafią zmieniać się w prawdziwe klauny, i uwielbiają doprowadzać swoich opiekunów do śmiechu, wzbudzać zainteresowanie oraz zbierać pochwały.

Buldog angielski: wychowanie i chów

W procesie wychowania buldogów angielskich nie ma miejsca na rygor i przymus. Te czworonogi potrafią wprawdzie pokazać swój upór, jednak dzięki wytrwałości i łagodnej konsekwencji można skłonić je do współpracy. Wobec obcych psy tej rasy są raczej nieufne. Przyjmują wówczas swoją znaną pozę i pokazują cechy nieczułych mięśniaków, nie sięgając przy tym do agresji. Jeżeli poszukują Państwo psa, który będzie spełniał rolę dyskretnego ochroniarza, buldog angielski z pewnością okaże się godny zaufania i lojalny. W zaufanym towarzystwie te czworonogi prezentują swoją najlepszą stronę i domagają się nieustających pieszczot. Bliskie stosunki z ludźmi są dla nich sprawą najwyższej wagi. Z reguły dobrze dogadują się z innymi zwierzętami. Jeśli jednak zostaną zaatakowane, potrafią odpowiednio się bronić. Ze względu na ograniczoną potrzebę ruchu buldogi angielskie nadają się do mieszkania w miastach. Należy przy tym oczywiście dbać o odpowiednią dawkę ruchu oraz codzienne spacery.

 

Nahaufnahme einer Englischen Bulldogge.

Buldog angielski: pielęgnacja

Krótka sierść buldogów angielskich wymaga jedynie sporadycznego czesania. Takie zabiegi spełniają również rolę masażu, który pobudza krążenie czworonogów. Te z natury masywne psy mają tendencję do nadwagi, a co za tym idzie również do problemów z układem oddechowym oraz chorób stawów. Należy uważać na to, aby pies zbytnio nie przytył i nie dawać się zwieść urokliwym próbom wymuszania i zaspokajania niekończącego się apetytu. Szczególnej pielęgnacji wymaga za to pofałdowana skóra na pysku. Aby uniknąć stanów zapalnych, należy regularnie czyścić ją np. przy użyciu nawilżanych chusteczek dla dzieci. Ze względu na krótki pysk psy tej rasy mają skłonności do problemów oddechowych. W dzisiejszych czasach hodowcy próbują wyeliminować te niebezpieczne cechy. Podczas zakupu psa należy zwrócić uwagę na wybór poważnego hodowcy. Niemiecki Związek Kynologiczny (VDH) prowadzi odpowiedni rejestr.

Najlepsze produkty dla swojego buldoga angielskiego znajdziesz u nas!

Do produktów dla psów

Eine Englische Bulldogge läuft über eine Wiese.

Podsumowanie Buldog angielski

 • Rasa
  Buldog angielski
 • Pochodzenie
  Anglia
 • Klasyfikacja
  Pinczery, sznaucery, molosy
 • Rozmiar
  39-41 cm Wysokość w kłąbie
 • Waga
  25 kg (pies), 23 kg (suka)
 • Budowa ciała
  krótki korpus z szeroką klatką piersiową, duża głowa z szerokim pyskiem i wiszącymi faflami.
 • Oczy
  głęboko osadzone i szeroko rozstawione
 • Uszy
  w kształcie płatka róży
 • Struktura sierści:
  krótka, gładka i gęsta, jednokolorowa
 • Cechy szczególne
  potulny wygląd, pełen humoru i wdzięku
 • Charakter
  pewny siebie, dumny i uparty, wrażliwy, przymilny, spragniony miłości i spokoju
 • Pielęgnacja
  sporadyczne szczotkowanie
 • Zdrowie
  wrażliwy na ciepło, skłonność do nadwagi, problemy z biodrami, alergie i problemy z oddychaniem

Znajdź odpowiednie produkty dla swojego buldoga angielskiego

Loading...

Inne artykuły, które również mogą Cię zainteresować

Pozostałe tematy w skrócie