• Brak minimalnej kwoty zamówienia
 • Bezpłatna wysyłka od 99 zł.
 • 45 dni na darmowy zwrot
 • Ponad 8.000 produktów
 • Program PAYBACK
Ein Zwergpinscher.

Pinczer miniaturowy – inteligentny skrzat i mistrz psich sztuczek

Ten mały piesek zwany również „min pin” ma wprawdzie niewielkie rozmiary, ale nie jest w żadnym wypadku niewymagającym towarzyszem. Zamiast mieszkania w mieście i przytulnej torebki ten maluch preferuje wielki ogród, długie spacery oraz wyzwania dla głowy i nosa. Jeśli sprostają Państwo zadaniom związanym z wychowaniem tego psa, zostaną Państwo nagrodzeni czujnym, aktywnym i lojalnym czworonożnym przyjacielem, który będzie Państwu bezgranicznie oddany!

Loading...

Niedoceniane sprytne pieski

Ten ważący zaledwie 4 kg piesek jest jedną ze starszych ras psów myśliwskich w Niemczech. Jego przodkowie od XVI w. byli wykorzystywani do polowań na szczury i byli uważani za odważne, ruchliwe psy stróżujące i towarzyszące ludziom podczas prac w stajni. W ostatnich dekadach „min pin” stawał się coraz mniejszy i dziś należy do psów ras miniaturowych. Jego charakter nie uległ przy tym zmianie.

Charakter pinczera miniaturowego

Pinczer miniaturowy to bardzo inteligentny, pewny siebie piesek, pełen energii i radości z ruchu. Cechuje się sporą odwagą, poczuciem pewności siebie i czujnością. Rasa ta jest często wymieniana obok terierów, ponieważ jej charakter jest podobny: pinczery miniaturowe mają tendencję do nerwowości, szybko się nudzą, a wtedy szukają alternatywnego zajęcia. Gryzienie mebli i butów jest w ich przypadku równie typowe, jak intensywne kopanie w ogrodzie. Wiele pinczerów miniaturowych kocha szczekać, korzystając z tej umiejętności do komunikacji, zabawy lub w charakterze protestu przeciwko pozostawaniu samemu w domu.

 

Niektóre psy tej rasy pomimo inteligencji wymagają dość długiej nauki czystości. Może to być spowodowane małym pęcherzem, a także, z drugiej strony, uporem i niewielką gotowością współpracy. Na lojalność pinczera miniaturowego trzeba sobie bowiem zasłużyć, ale wówczas mogą Państwo liczyć na silną więź.

Wychowanie i chów pinczera miniaturowego

Pinczery miniaturowe są zawsze w ruchu. Żaden dźwięk i szmer nie umknie ich uwadze. Dlatego też rasa ta nie jest odpowiednim psem do małego mieszkania w mieście, w otoczeniu wielu sąsiadów. Lepiej czują się one w domu z ogrodem w spokojnej lokalizacji. Warto zadbać o to, żeby ogrodzenie było odporne na próby ucieczki – inteligentny pinczer miniaturowy wykorzysta każdą szczelinę, żeby wyruszyć na zwiady.

 

Szczególną ostrożność trzeba zachować podczas spotkania z innymi psami. Ten zuchwały maluch jest do tego stopnia pewny siebie, że w kontakcie z obcymi psami nie bierze pod uwagę ich wielkości. Czy to zabawa, czy stres – ryzyko urazów jest bardzo duże!

 

Ze względu na swój specyficzny charakter i niewielkie rozmiary pinczery miniaturowe wymagają odpowiedniego ułożenia. „Min pin” nie wykazuje zbytniej gotowości do współpracy z człowiekiem, jest przy tym prawdziwym mistrzem „selektywnego słuchania”. Szkolenie jest najbardziej skuteczne, jeśli wykorzysta się ich inteligencję. Te psy uwielbiają bowiem rozwiązywać problemy i zdobywać pochwały. Zabawy w chowanego, sztuczki dla psów i wystarczająca ilość ruchu to przepis na spokojnego, zrównoważonego pinczera miniaturowego.

Pielęgnacja pinczera miniaturowego

Krótka, wytrzymała sierść pinczera miniaturowego jest bardzo łatwa w pielęgnacji. Sporadyczne szczotkowanie i kontrola stanu uszu, oczu, zębów i pazurów w zupełności wystarczą.

Cechy szczególne pinczera miniaturowego

Ze względu na niewielkie rozmiary ryzyko urazów jest większe niż w przypadku innych ras. W pierwszym roku życia Państwa pinczer miniaturowy nie powinien wchodzić po schodach, skakać z kanapy ani bawić się z większymi psami.

 

Do najczęstszych chorób należą zwichnięcie rzepki (wypadanie rzepki), problemy z oczami i choroby metaboliczne. W związku z tym, kupując szczenię, należy zwrócić się do odpowiedzialnego hodowcy, którego można znaleźć na odpowiednich listach adresowych udostępnianych przez Związek Kynologiczny w Polsce.

 

Zachowując odpowiednią ostrożność, właściwie odżywiając zwierzę i zapewniając mu należytą dawkę ruchu, można cieszyć się towarzystwem tego filigranowego pieska nawet przez 15 lat.

Najlepsze produkty dla Państwa pinczera miniaturowego znajdą Państwo u nas!

Do produktów dla psów

Eine Nahaufnahme eines Zwergpinschers.

Podsumowanie Pinczer miniaturowy

 • Rasa
  Pinczer miniaturowy
 • Pochodzenie
  Niemcy
 • Klasyfikacja
  Sznaucery i pinczery
 • Rozmiar
  wysokość w kłębie: 25−30 cm
 • Waga
  3,5–4,5 kg
 • Budowa ciała
  mały, kompaktowy, wytrwały i wytrenowany
 • Oczy
  duży i ciemny
 • Uszy
  średniej wielkości i stojący
 • Sierść i umaszczenie
  krótka, wytrzymała; barwy: jednobarwna od czerwonobrązowej do jasnobrązowej, a także czarna z jasnymi podpalaniami
 • Cechy szczególne
  znany także jako pinczer karłowaty, potocznie ratlerek
 • Charakter
  bardzo żywy, inteligentny, ciekawy i pewny siebie
 • Pielęgnacja
  szczotkowanie sierści i kontrola uszu, oczu, zębów i pazurów
 • Zdrowie
  skłonność do niektórych chorób dziedzicznych, tj. problemy z oczami

Zachęcamy do odkrycia odpowiednich produktów dla Państwa pinczera miniaturowego

Loading...

Pozostałe informacje, które mogą Państwa zainteresować

Dalsze tematy w skrócie