Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
  • Sklepy
  • Moje zamówienia
  • Koszyk

Pinczer niemiecki – aktywny, średniej wielkości czujny pies przewodnik

28.10.2023 - Czas czytania: 3 minuty

Zdjęcie frontowe pinczera niemieckiego

Pinczer niemiecki to lojalny, pełen życia i inteligentny pies średniej wielkości. Jego korzenie „psa stajennego” sprawiają, że ten elegancki czworonóg do dziś świetnie sobie radzi jako towarzysz jazdy konnej. Także dla rodzin pinczery są odpowiednie. Ze względu na swoją pewność siebie i szybki zapał, dzieci w domu powinny być już większe.

Loading...

Pinczer niemiecki – mały doberman?

Pinczer i sznaucer to rasy pokrewne, które powstały z tych samych przodków. Pinczer niemiecki należy do jednej z pierwszych oficjalnie uznanych rasów pinczerów i jest uważany za przodka wielu innych ras, w tym także dobermana. Sam pinczer był przydatnym psem stróżującym i stajennym, ale nigdy nie osiągnął popularności bliskiej sznaucera. W połowie XX wieku był prawie całkowicie wymarły. Ilości przedstawicieli gatunku w międzyczasie wzrosły. Dziś do uzyskania szczeniąt od dobrych, renomowanych hodowców jest długa lista oczekujących.

Charakter pinczera niemieckiego

Pinczer niemiecki to inteligentny, czujny i pewny siebie pies. Ze względu na swoją przeszłość jako samodzielny pogromca szczurów, średni pinczer jest odważny i ma instynkt łowiecki. Jest uważany za wybitnego psa stróżującego, który wcześnie zgłasza ludziom zbliżanie się obcych osób do swojego terenu. W ramach socjalizacji i podstawowego wychowania jednym z najwyższych priorytetów jest kontrola impulsów i tolerancja frustracji. Doświadczony trener może Państwu pokazać, jak można osiągnąć te cele.

Eleganckie pinczery wnoszą dużą przyjemność z ruchu i najchętniej są aktywne przez cały dzień. Wiążą się z właścicielami, ale jednocześnie lubią dawać im swobodę, wyruszając gdzieś same. Dobrze zabezpieczony ogród i odpowiednie do rasy konsekwentna wychowanie są nieodzowne. U hodowców, którzy mają solidne doświadczenie w hodowli psów albo przyswoją praktyczną wiedzę, pinczer znajdzie odpowiedni dom. Dzieci powinny być już większe.

Wychowanie i hodowla pinczera niemieckiego

Te inteligentne psy myśliwskie i towarzyszące potrzebują wysokiego poziomu aktywności umysłowej i fizycznej. Przy dobrym wychowaniu są idealnym towarzyszem podczas jazdy rowerem, joggingu lub jazdy konnej. Dodatkowo te sprytne czworonogi potrzebują zadań dla głowy i nosa: Zabawy tj. poszukiwanie smakołyków w korze drzew lub wysokiej trawie, a także psie triki i zajęcia Agility zaoferują psu urozmaicenie. W domu pinczer niemiecki jest spokojnym i opanowanym współlokatorem. To, co nigdy nie będzie uśpione, to jego czujność: Jeśli ktoś chce trzymać tę rasę w mieszkaniu w bloku, musi od pierwszego dnia poświęcać dużo czasu i uwagi na wychowanie psa. Jeśli tak się nie zrobi, pinczer może rozwinąć złe nawyki, jak na przykład ciągłe szczekanie.

Pielęgnacja i zdrowie

Chociaż hodowla i obciążenie aktywnością pinczera niemieckiego są wymagające, jego pielęgnacja jest prosta: Krótkowłosy, muskularny pies rasowy lekko linieje przez cały rok, co można opanować, szczotkując go raz lub dwa razy w tygodniu. Należy również sporadycznie kontrolować jego pazury, uszy i zęby.

Jeśli chodzi o zdrowie pinczera niemieckiego, występuje u niego kilka chorób genetycznych oczu, stawu biodrowego i serca. Szanujący się hodowcy zbadają rodziców, a tym samym wykluczą pojawienie się ich u potomstwa. Ta w przeciwnym razie naprawdę silna rasa przy odpowiednim karmieniu i zapewnianiu aktywności może dożyć do 12-14 lat.

Najlepsze produkty dla pinczera niemieckiego znajdą Państwo u nas!

Do produktów dla psów

Podsumowanie Pinczer niemiecki

Rasa
Pinczer niemiecki
Pochodzenie
Niemcy
Klasyfikacja
Pinczer i sznaucer
Rozmiar
wysokość w kłębie: 43−51 cm
Waga
11–20 kilogramów
Budowa ciała
elegancki, umięśniony i wysportowany
Oczy
duży i ciemny, czujne spojrzenie
Uszy
trójkątne i wysoko osadzone
Sierść i umaszczenie
miękkie, twarde włosy okrywowe, niewiele podszerstka; zwykle czarno-jasnobrązowy (jak w przypadku dobermana), jest dostępna opcja jednobarwna jasnobrązowa i czerwonobrązowa
Cechy szczególne
pożyteczny pies stróżujący, który potrzebuje konsekwentnej ręki
Charakter
inteligentny, aktywny, czujny i pewny siebie
Zdrowie
wytrzymała rasa ze skłonnościami do niektórych chorób dziedzicznych, które powinny zostać wykluczone przy hodowli
Pielęgnacja
bardzo łatwa pielęgnacja (szczotkowanie, kontrola pazurów i uszu)

Dowiedz się więcej o innych rasach psów należących do grupy pinczerów:

  • Buldog angielski: Pomimo groźnego wyglądu i poważnego spojrzenia, angielski buldog to uroczy pies o łagodnym usposobieniu i wielkim sercu. Wszelkie stereotypy na jego temat są więc niesprawiedliwe.
  • Pinczer miniaturowy: Mimo swoich niewielkich rozmiarów, miniaturowy pinczer, nazywany „Min Pin“, nie jest psem bez wymagań. Preferuje duży ogród, długie spacery i intelektualne wyzwania zamiast miejskiego życia i noszenia w torebce.
  • Bokser: Niemiecki bokser dawno pozbył się złego wizerunku, który kojarzył się z nadmiernym ślinieniem i groźnym usposobieniem. Obecnie docenia się go za przyjazność, łatwość w opiece i jego silne więzi z dziećmi.
  • Doberman: Doberman to wyjątkowy pies, zachwycający elegancją i atletycznym wyglądem. Może pełnić różne role – od psa obronnego po towarzysza rodzinnego, pod warunkiem konsekwentnego wychowania.

Zachęcamy do odkrycia odpowiednich produktów dla swojego pinczera niemieckiego

Loading...

Pozostałe informacje, które mogą Państwa zainteresować

Dalsze tematy w skrócie