Bezpłatna wysyłka od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
Bezpłatna wysyłka od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
  • Sklepy
  • Koszyk

Flat coated retriever: sympatyczne wodołazy o wielu talentach

28.10.2023 - Czas czytania: 3 minuty

Ein Flat Coated Retriever spielt im Wasser mit einem Stock.

Flat coated retriever zachwyca swoimi cechami zarówno myśliwych, sportowców, jak i rodzinny z dziećmi. Łączy siłę i elegancję ruchu z urzekającym, szlachetnym wyglądem. Jest przy tym łatwym w pielęgnacji, posłusznym towarzyszem spacerów bez względu na pogodę, a także empatycznym przyjacielem dzieci. Również z innymi zwierzętami dobrze się rozumie.

Loading...

Flat coated retriever: historia sukcesu w czarno-brązowych barwach

Ojcem wszystkich retrieverów był silnie zbudowany nowofundland. Poprzez krzyżowanie ze szczupłymi rasami, tj. setter, krępy wodołaz przeistoczył się w niezwykle eleganckiego, a także energicznego psa, który wykazywał wybitny talent łowiecki zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Z tego harmonijnego połączenia wywodzi się także flat coated retriever. W połowie XIX Już od przeszło wieku bryluje w gronie psów zarejestrowanych, a od 1980 roku hoduje się go w Niemczech.

Charakter: łagodny anioł w czarnej skórze

Właściwie zastanawia fakt, że nie spotyka się częściej tego psa. Jest to rasa dla „wtajemniczonych” i właśnie to zabezpiecza go przed zbyt intensywną hodowlą jako modnego czworonoga. Jego usposobienie jest łagodne, bez problemu dopasowuje się i jest przyjazny, nie okazując natarczywości. Nie należy zlekceważyć jego inteligencjiaktywności ruchowej. Flat coated siada na kanapie dopiero wtedy, gdy jego duchowi i ciału zostanie zaaplikowana dostateczna doza wysiłku. Aportowanie, bieganie, pływanie – jego styl pasuje do trybu życia osób aktywnych i dzieci. Ten ciemno umaszczony retriever spełnia się w wymagających zadaniach, np. w roli psa dla niepełnosprawnych.

Flat coated retriever ułatwi to Państwu

Łatwa pielęgnacja sierści, podatność na wychowanie, pracowitość i instynkt zabawy – flat coated retriever to pies książkowy, jak z obrazka Tak i nie — ten gładkowłosy sportowiec jest w końcu „tylko” psem. Jak wszystkie rasy z rodziny retrieverów, ma on skłonności do obżarstwa. Wysokiej jakości karma o zrównoważonym składzie dostosowana do potrzeb gatunku sprawi, że pies zachowa smukłą sylwetkę. Przysmaki podczas treningu nie są konieczne. Flat coated retriever uwielbia spełniać oczekiwania właścicieli bez dodatkowych kalorii. Codzienne, długie spacery, a później — po ukończeniu szkolenia w drugim roku życia — również bieg przy rowerze lub kąpiele, to idealny sposób wspólnego spędzania czasu z retrieverem.

Żelazne zdrowie

Ciemny retriever ma dobre geny, cieszy się silnym zdrowiem i nie cierpi na żadne znane choroby dziedziczne. Zachęcamy do skorzystania ze stron takich organizacji, jak Związek Kynologiczny w Polsce (ZKwP), aby znaleźć odpowiedzialnego hodowcę. Ponadto: Flat coated retriever to nie pies, którego można dostać w pierwszym lepszym miejscu. Możliwe, że będą musieli Państwo chwilę poczekać na swojego pupila. Dopiero po obowiązkowym wpisie w rodowodzie i ocenie zgodności ze standardami rasy przez organizację taką, jak Związek Kynologiczny w Polsce (ZKwP) będą Państwo mogli zabrać nowego członka rodziny do domu.

Pielęgnacja: zamiast szczotki polecamy ręcznik

Jeśli zależy Państwu na suchej kanapie, zalecamy wczesne przyzwyczajenie flat coated retrievera do jego posłania. Drzemiące w nim geny nowofundlanda i spaniela wodnego sprawiają, że retriever wskoczy do każdej rzeki, jeziora i morza, które napotka. Dla szczeniaka atrakcję stanowią nawet kałuże. Na szczęście błyszcząca sierść flat coated retrievera jest idealnie przystosowana do harców w wodzie. Pomimo tego nie obejdzie się bez codziennego szczotkowania. Odpowiednia pielęgnacja jest niezbędna, aby typowe dla rasy umaszczenie (cienkie, gęste włosy na łapach, ogonie i brzuchu) zachowało piękny wygląd.

U nas znajdą Państwo najlepsze produkty dla swojego flat coated retrievera!

Do produktów dla psów

Podsumowanie Flat coated retriever

Rasa
Flat coated retriever
Pochodzenie
Wielka Brytania/Anglia
Klasyfikacja
Psy aportujące
Rozmiar
Suki 56–59 cm, psy 59–62 cm
Waga
Suki 25–32 kg, psy 27–36 kg
Budowa ciała
średnia wielkość, smukła sylwetka; silny, lecz niezbyt ciężki
Oczy
średnia wielkość, orzechowy do ciemnobrązowego, inteligentny wygląd
Uszy
stosunkowo małe, zwisające uszy przylegające do głowy
Sierść i umaszczenie
gęsta, drobna i gładka sierść; typowe umaszczenie; czarne, wątrobiane
Cechy szczególne
doskonały pies towarzyszący dla niepełnosprawnych
Charakter
inteligentny, przyjazny, chętny do ruchu i nauki, przywiązany do człowieka, posłuszny, przyjazny wobec ludzi oraz innych zwierząt
Pielęgnacja
minimalna pielęgnacja sierści, regularne szczotkowanie
Zdrowie
dzięki ścisłym wytycznym dotyczącym hodowli i monitorowaniu standardów u rasy prawie nigdy nie występują choroby typowe dla psów z rodziny retrieverów, jak padaczka czy dysplazja stawu barkowego; wytrzymałość nawet przy brzydkiej pogodzie

Jeśli jesteś pasjonatem ras retrieverów, warto także zainteresować się innymi psami z tej rodziny. Oto kilka innych ras, które mogą Cię zainteresować:

  • Chesapeake Bay retriever: Ten wszechstronny pies pracujący i rodzinny zwany „Chessie“ ma dwie wielkie pasje: wodę i zabawę z dziećmi. Jest także pilnym i zdolnym do nauki psem myśliwskim.
  • Golden Retriever: Jeśli szukasz psa o przyjaznym charakterze, który jest zarówno posłuszny, jak i ufny, a także może towarzyszyć Ci w różnych sportach, to Golden Retriever jest doskonałym wyborem. To pies do aportowania, który stał się jednym z najpopularniejszych psów rasowych w kraju.
  • Labrador Retriever: Labrador jest obecnie jedną z najpopularniejszych ras psów. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ z przyjaznym charakterem i zdolnością do nauki, ten oddany wir energii jest idealnym towarzyszem.
  • Retriever z Nowej Szkocji: Retriver z Nowej Szkocji, znany również jako Toller, został pierwotnie hodowany do przyciągania i aportowania kaczek. Tollery nadają się doskonale do polowania i sportów kynologicznych. Chętnie pracują razem ze swoim człowiekiem.

 

Zachęcamy do odkrycia odpowiednich produktów dla flat coated retrievera

Loading...

Pozostałe informacje, które mogą Państwa zainteresować

Dalsze tematy w skrócie