Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.
hund-st-einstiegsseite_gesundheit.jpg

Zdrowie psa: jak sprawić, by pies pozostał zdrowy

Wskazówki i informacje dotyczące utrzymywania psa w zdrowiu, tego, co można zrobić, jeśli pies zachoruje oraz informacje na temat różnorakich psich chorób.

Znają już Państwo te produkty? Tu zebraliśmy dla Państwa kolejne tematy dotyczące psów:

Witaminy i suplementy dla psów — czy to dobry pomysł?

hund-beitrag-vitamine_580-280.jpg
Zdrowemu psu, który prowadzi umiarkowanie aktywny tryb życia, karma podstawowa zapewni wszystkie niezbędne elementy żywienia. Zawiera ona wszelkie ważne witaminy i składniki odżywcze, których potrzebuje Państwa zwierzak. Czasami jednak konieczne jest uzupełnienie niektórych składników – na przykład w razie objawów niedoboru, zwiększonego stresu, dużego obciążenia fizycznego, choroby, karmienia surową karmą lub po przeprowadzonym zabiegu. Karmy uzupełniające dobrze wpłyną na stan zdrowia psa, wzmocnią jego ciało i pomogą mu odzyskać siły.

Wścieklizna u psa – prawie zapomniana plaga

hund-beitrag-tollwut_580-280.jpg
Wścieklizna brzmi prawie tak samo przerażająco jak nazwa ludzkiej plagi – dżuma. I słusznie, ponieważ psa czy osoby cierpiącej na wściekliznę w zasadzie nie da się już uratować. Psy w Polsce podlegają obowiązkowi szczepienia przeciwko wściekliźnie po ukończeniu 3. miesiąca życia. Szczepienie powinno być przeprowadzane co 12 miesięcy. W przeciwieństwie do innych państw – np. Niemiec – obowiązek ten nie został zniesiony. Zadają sobie Państwo pytanie: czy powinno się jeszcze w ogóle szczepić psa przeciwko wściekliźnie? Tutaj można dowiedzieć się wszystkiego, co warto wiedzieć o tej chorobie.

Z psem u weterynarza: prawidłowe przygotowanie szczenięcia i informacje o kosztach wizyty u weterynarza

hund-beitrag-tierarzt.jpg
Wizyta z psem u weterynarza powinna być rutynową czynnością, a nie ostatecznością, związaną z wypadkiem czy chorobą. Tak samo jak u ludzi, również w przypadku psów ważna jest regularna profilaktyka, dzięki której Państwa pupil długo będzie cieszył się życiem. Już w wieku szczenięcym Państwa psiaka czekają pierwsze badania, na które w optymalnej sytuacji powinien on już być przygotowany. Tutaj przeczytają Państwo, jak przygotować na wizytę u weterynarza szczenię lub starszego psa, dla którego taka wizyta może być nowym doświadczeniem, a także jakie mogą być koszty badania weterynaryjnego.

Jak rozpoznać alergię u psa i postępować prawidłowo!

hund-beitrag-allergie.jpg
Być może zastanawiają się Państwo, dlaczego pies – pomimo wysokiej jakości karmienia – ma matowe futro, a nawet traci sierść? Albo dlaczego ciągle się drapie, mimo że brak dowodów na zakażenie pasożytami?

Przewidywana długość życia psa – przewodnik informacyjny

hund-beitrag-lebenserwartung_580-280.jpg
Psy latami towarzyszą nam wiernie w codziennym życiu. Przewidywana długość ich życia jest przy tym bardzo różna: niektóre psy osiągają „wiek biblijny" 20 lat i więcej, podczas gdy inne odchodzą już w wieku sześciu lat. Tu można dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych związków pomiędzy wiekiem, rasą, płcią, chorobami i czynnikami zewnętrznymi.

Zooantroponoza – kiedy choroby psów są przenoszone na ludzi

hund-beitrag-zooanthroponose_580-280.jpg
Specjalistyczny termin „zooantroponoza” oznacza choroby zwierząt, które mogą być zaraźliwe dla ludzi. Mogą one być przenoszone z psów i innych zwierząt na ludzi poprzez różnorakie patogeny i formy zakażenia. Tutaj można przeczytać o tym, na które choroby mogą Państwo zapaść w wyniku zooantroporozy.

Kiedy nerki psa strajkują... Rozpoznawanie chorób nerek.

hund-beitrag-nieren.jpg
Wśród właścicieli kotów informacja o znaczeniu nerek dla domowego tygryska dawno już się rozeszła. Jednak fakt, że wiele psów również cierpi na przewlekłą lub ostrą niewydolność nerek, jest wciąż zbyt mało znany.

Zapalenie spojówek u psa – wykrywanie, leczenie i profilaktyka

hund-beitrag-bindehaut_580-280.jpg
Zapalenie spojówek jest jedną z najczęściej występujących u psów chorób. Niektóre rasy psów wykazują nawet predyspozycje do tego schorzenia, wynikające z pewnych swoistych cech anatomicznych lub genetycznych. Jednak większość przypadków zapalenia spojówek przebiega bezproblemowo, o ile są one szybko i skutecznie leczone. Tutaj można przeczytać więcej na temat profilaktyki, wykrywania zapalenia spojówek i postępowania w takim przypadku.

Odrobaczanie psa - skuteczna walka z pasożytami!

hund-beitrag-wurmkur.jpg
Tam, gdzie psy bawią się i węszą, wcześniej czy później dochodzi do styczności z robakami lub ich jajami. Istnieją różne strategie powstrzymywania rozwoju pasożytów i unikania niebezpiecznych chorób. Tutaj dowiedzieć się można, jak walczyć z robakami i na co zwracać uwagę przy podawaniu środków na odrobaczenie.

Jak nie dać pchłom i swędzikom żadnych szans – o prawidłowym postępowaniu.

hund-beitrag-floehe2.jpg
Pchły i swędziki jesienne kąsają, ssą, wywołują silne swędzenie, zaczerwienienia i rany na skórze oraz miejscowe wyłysienia u psów. Ale niestety, zwłaszcza pchły mogą wyrządzić dużo większe szkody. U psów, które zostały mocno zaatakowane przez tych niewielkich krwiopijców, może nawet dojść do anemii (niedokrwistości). Rozgryzając i połykając pchłę, Państwa pies naraża się na infekcję tasiemcem, ślina pchły natomiast może wywoływać alergie.

Biegunka u psów – poznanie przyczyn i odpowiednie leczenie

hund-beitrag-durchfall.jpg
„Ojej, mój pies ma biegunkę!" To spostrzeżenie przeraża wielu właścicieli psów – i słusznie. Jeśli Państwa pies cierpi na biegunkę, oznacza to z pewnością zaburzenie czynności przewodu pokarmowego. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Jeśli biegunka szybko ustaje, często wystarcza specjalna dieta, łagodna dla żołądka i jelit, podanie preparatów odbudowujących i odpoczynek. Jednak biegunka rzadko pojawia się samoistnie – towarzyszyć może jej wiele innych dolegliwości. Tu przeczytają Państwo, jak najlepiej radzić sobie z biegunką u psa i dowiedzą się, jak prawidłowo przygotować lekką dietę.

Najczęstsze choroby skóry u psów – wczesne wykrywanie i wspomaganie zdrowia psa

hund-beitrag-hautkrankheiten_580-280.jpg
Także i psy cierpią na choroby skóry. Fakt, że nasi wierni czworonożni przyjaciele mają sierść, która chroni ich przed szkodliwymi wpływami środowiska, niestety często uniemożliwia odpowiednio wczesne rozpoznanie chorobliwego stanu ich skóry. Choroby skórne u psów są porównywalne, a nawet identyczne z chorobami u ludzi. Należą do nich alergie, stany zapalne i nowotwory. Inne z kolei dotyczą tylko niektórych ras psów.

Rozsądne szczepienie psa – warto zdecydować, co ochroni Państwa psa

hund-beitrag-impfen.jpg
Kochają Państwo swojego psa i – co naturalne – chcą go chronić przed wszystkimi psimi chorobami. To zrozumiałe, jednak medycyna weterynaryjna nie może (jeszcze) zaoferować optymalnego rozwiązania dla wszystkich chorób. Szczepienia ochronne są sprawdzonym sposobem, zapewniającym psu optymalną ochronę przed najbardziej niebezpiecznymi, a nawet śmiertelnymi chorobami. Jednocześnie chyba żaden inny temat dotyczący profilaktyki i zdrowia psa nie rozpala emocji tak bardzo, jak szczepienia. Tutaj dowiedzą się Państwo więcej o szczepieniu psa, jego kosztach i wszystkim, co z tym związane.

Pies z artrozą – zapobieganie, rozpoznawanie i leczenie problemów ze stawami u psów

hund-beitrag-arthrose.jpg
Psy z artrozą cierpią na przewlekłą chorobę stawów, która często nie zostaje wykryta i rozpoznana na czas. Często mówi się, że chorobą zwyrodnieniową stawów dotknięte są jedynie psy ras dużych; jest to jednak nieprawda. Podobnie jak ludzie, tak i każdy pies może mieć niestety problemy ze stawami. Artroza rozwinęła się już w prawdziwą „psią chorobę cywilizacyjną", ponieważ statystycznie na chorobę stawów cierpi co piąty pies.

Ukąszenie psa przez kleszcza – fatalny scenariusz z konsekwencjami

hund-beitrag-zecken.jpg
Najpóźniej wtedy, gdy zaczynają zakwitać pierwsze kwiaty i nadchodzi wiosna, do życia budzą się również kleszcze. Stąd też ochrona przed nimi jest ważna dla psa już od pierwszych dni wiosny. W Polsce, w wysokiej trawie i poszyciu czają się na swoje ulubione ofiary – psy – przede wszystkim kleszcz pospolity, kleszcz łąkowy i kleszcz psi.

Pielęgnacja zębów psa – ochrona przed płytką nazębną i całą resztą.

hund-beitrag-zahnpflegey_400-214.jpg
Zęby psa to narząd artykulacji, broń, narzędzie służące do polowania i spożywania pokarmów w jednym. Dlatego też zdrowe zęby i pielęgnacja zębów są dla psa kluczowe. O tym, jak zapobiegać płytce nazębnej, kamieniu nazębnemu i stanom zapalnym dziąseł u czworonożnego przyjaciela oraz jak działa właściwa opieka stomatologiczna dla psów, przeczytają Państwo tutaj.

Śmierć psa – godne pożegnanie z pupilem

Hundetod_400x214.jpg

Legowisko jest puste. Nikt nie chce już bawić się piłką ani iść na spacer. Pies odszedł – dla jego właścicieli to czas głębokiego smutku i emocjonalnego poruszenia. Śmierć psa jest szczególnie bolesnym wydarzeniem, ponieważ związek, który przez lata rozwija się między czworonogiem i człowiekiem, jest niezwykle silny i osobisty. Do tego wszystkiego dochodzą praktyczne decyzje, których nie można odłożyć na później – co ma się stać z ciałem psa? Tutaj przeczytają Państwo to, co na wszelki wypadek warto wiedzieć.

Możliwości psich zmysłów to cud percepcji

88-Hund-Sinnesleistungen_kachel.jpg
Narządy zmysłów u psa są zmyślne w najlepszym tego słowa znaczeniu i w fascynujący sposób współgrają z jego potrzebami. Na całym ciele pies posiada receptory zimna, jednak ciepło może odczuwać on jedynie na nosie. Ponieważ psy rodzą się ślepe, zmysł dotyku jest szczeniętom niezbędny do przeżycia – pozwala bowiem natychmiast odnaleźć ciepłe sutki matki. Wiele potrzeb czy zachowań psa można łatwiej zrozumieć, poznając wyjątkowe cechy jego zmysłów.

Czy szukają Państwo dalszych informacji dotyczących psów?