Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.
00-Hundeerziehung_stage.jpg

Zrozumieć i wychować swojego psa

Aby odpowiednio wychować psa, ważna jest prawidłowa interpretacja jego zachowań. W ten sposób będziemy w stanie zbudować zaufanie i wzmocnić swoją relację z pupilem. Z naszych poradników dowiedzą się Państwo więcej o zachowaniu swojego ulubieńca i uzyskają cenne wskazówki dotyczące jego wychowywania, aby zbudować z nim zgrany zespół – na długie psie lata!

Zwierzęce przyjaźnie — czy zwierzęta mogą się przyjaźnić?

Tierfreundschaften Vorschauteaser.png

Zwierzęta są zdolne do prawdziwej przyjaźni. Podobnie jak ludzie, doceniają bliskość innej żywej istoty i okazują swoje uczucia. Istnieje wiele przykładów przyjaźni między przedstawicielami tego samego gatunku, zwierzętami i ludźmi, a nawet między zwierzętami różnych gatunków.

Wychowywanie psa — pięć kroków do dobrej relacji właściciela z czworonogiem

01 Hund erziehung_kachel.jpg
Psy to indywidualiści o czułej duszy. Ten fakt jest często pomijany podczas wychowywania psów. Wielu marzy o posłusznym, chodzącym przy nodze czworonogu, który słucha każdej komendy. Osiągnięcie takiej dyscypliny u psa to jednak nie zawsze prosta sprawa i zależy od typowych dla danej rasy zachowań i cech charakteru danego czworonoga. Oba te czynniki powinny zdecydowanie zostać włączone do działań wychowawczych. W dalszej części zdradzimy tajniki udanego szkolenia psa i podpowiemy, co zrobić, aby wraz ze swoim ulubieńcem stworzyć silny zespół.

Trenowanie chodzenia na smyczy: nasze porady pomogą opanować tę sztukę do perfekcji!

02-Hund-Leinenführigkeit_kachel.jpg
Dyszą, ciągną i skomlą — tak w przypadku wielu psów wygląda spacer na smyczy. Powód to brak techniki zarówno ze strony psa, jak i jego właściciela. Każdy właściciel psa marzy o bezstresowym spacerze ze swoim czworonogiem, podczas którego smycz luźno zwisa w dłoni. Z naszego poradnika dowiedzą się Państwo, dlaczego większość psów inaczej reaguje na otoczenie, będąc na smyczy i jak wpoić czworonogowi prawidłowe zachowania.

Wskazówki i zasady dotyczące rozwijania przyjaźni między dzieckiem i psem

07-Hund-und-Kind_kachel.jpg
Prawie każde dziecko chce mieć psa — najlepiej słodkiego, puchatego szczeniaka, z którym można się bawić. Psycholodzy dziecięcy podkreślają nawet, że małe dzieci, które mają bliskie kontakty z psami, są zwykle bardziej stabilne psychicznie i ogólnie zdrowsze. Jednak pies nie jest zabawką, lecz żywym stworzeniem, które ma swoje potrzeby. Jeśli rodzina powiększa się o czworonoga, konieczne są odpowiednie wyjaśnienia i nadzór.Zachęcamy do przeczytania o tym, jak dziecko i pies mogą stać się wspaniałym zespołem!

Trening hamujący instynkt myśliwski – kontrolujmy łowiecki instynkt swojego psa

03-Antijagttraining_kachel.jpg
Pies wyraźnie wykazuje instynkt myśliwski, a Państwo załamują ręce na każdym spacerze? Każdy szelest w liściach stawia go na baczność? W tym wypadku dobrym pomysłem dla Państwa i Państwa psa może okazać się trening hamujący instynkt myśliwski. Niekontrolowany pies stwarza zagrożenie dla siebie i innych. „Klapki na oczach” i koncentracja na łowach sprawiają, że pies z zacięciem myśliwskim jest ślepy na samochody, ulice i odległości. Ale dlaczego tak się dzieje i jak można temu przeciwdziałać? Podążajmy tropem łowieckiego instynktu psów...

Oduczanie skakania — krok po kroku

05-Hund-anspringen-abgewöhnen_kachel.jpg
Na pewno mają Państwo za sobą podobne historie: ktoś zwraca się do Państwa psa w wyjątkowo przyjazny i zachęcający sposób, a kilka sekund później łapy naszego labradora radośnie obejmują swoją ofiarę. A może Państwa podekscytowanemu cocker spanielowi zdarza się radośnie obskakiwać przerażone dziecko, które zaraz zacznie krzyczeć? Takie zachowanie może irytować nawet prawdziwego miłośnika psów. To jednak niejedyny powód, dla którego powinno się zabronić psu skakania.Z naszego poradnika dowiedzą się Państwo, co dokładnie oznacza nawyk skakania u psa i jak można to okiełznać!

Jak opanować spotkania z innymi psami i rozumieć psią mowę ciała

06-Hundebegegnung_kachel.jpg
Kiedy opiekunowie psów mają złe doświadczenia ze spotkaniami z psami, zwykle zapinają swoich pupili na smycz, gdy tylko zauważą innego czworonoga. Choć strach przed spotkaniami z innymi zwierzętami jest zrozumiały, mają one kluczowe znaczenie dla zachowań społecznych psa. Dlatego ważne jest, aby opiekun umiał czytać język ciała zwierząt i podchodził do innych psów pewnie i bez napięcia. Tu dowiedzą się Państwo, jak to dokładnie działa.

Wstępne rozważania i wskazówki dotyczące hodowli wielu psów — łączenie kilku psów

08-Mehrhundhaltung_kachel.jpg
Psy to całe Państwa życie i zadają sobie Państwo pytanie: „Czy nie byłoby wspaniale powiększyć rodzinę o następnego czworonoga?”. Zanim jednak zdecydują się Państwo na kolejnego psa, należy przemyśleć kilka kwestii. Hodowla kilku psów stawia przed właścicielem kolejne wyzwania, a na pewno nie rozwiązuje dotychczasowych problemów z psami.Tutaj dowiedzą się Państwo, jak podjąć odpowiednią decyzję i przygotować się na hodowlę przynajmniej dwóch psów!

Pies czy suczka? Te wskazówki pomogą podjąć właściwą decyzję!

09-Rüde-oder-Hündin_kachel.jpg
Wielu właścicielom psów decyzja o wyborze płci czworonoga nie przychodzi łatwo: lepszy pies czy suczka? Wielu z nich wciąż zadaje sobie to pytanie. Tutaj znajdą Państwo pomocną wiedzę, która znacznie ułatwi podjęcie decyzji, a także dowiedzą się Państwo więcej o zaletach i wadach związanych z obiema płciami.

Pies goni koty — poradnik spokojnego współistnienia

10-Hund-jagt-Katze_kachel.jpg
Psy i koty bardzo się od siebie różnią. Mogą jednak świetnie się dogadywać. Może zastanawiają się Państwo, jak to jest możliwe? Dlaczego jeden pies podchodzi do kotów z rezerwą, inny sypia z kotem na jednej kanapie, a jeszcze inny widzi w kotach tylko zwierzynę łowną? W artykule wyjaśniamy bliżej przyczyny, dla których pies goni za kotami, i podpowiadamy, jak go tego oduczyć.

Wychowywanie szczeniąt: z nami uda się już od pierwszego dnia!

12-Welpe-erziehen_kachel.jpg
Wprowadza się do Państwa szczenię — co teraz? Łobuz jest pełen energii, ciekawy, chce się czymś zająć, a jednocześnie nadal jest niezdarny i zdezorientowany. Wciąż czuje się nieswojo, a może nawet nie zna własnego imienia. Bądźmy dobrej myśli i podejdźmy do sprawy w przemyślany sposób. Tutaj dowiedzą się Państwo, jak krok po kroku wychować swoje szczenię!

Gdy szczenię gryzie: zmiana uzębienia i nawyk gryzienia

13-Hund-beißt_kachel_2.jpg
Na świecie nie ma chyba nic bardziej uroczego niż widok szczeniąt. To słodkie patrzeć na to ich tupanie, szamotanie się, które tak zachęca ludzi do zabawy. Aż trudno oprzeć się wspólnemu szaleństwu z tą słodką zgrają — nim jednak zdążymy się zorientować, rozentuzjazmowany maluszek wypróbuje naszą dłoń jako gryzak. Nie należy to do przyjemności, a da się temu zapobiec. W przypadku dorosłego psa, gryzienie tym bardziej ma niewiele wspólnego z zabawą. Lepiej więc zapobiegać, gdy nie jest za późno. Dzięki kilku wskazówkom wyjaśnią Państwo psiakom, że gryzienie to coś złego.

Szczekanie psa: problemy ze zrozumieniem i komunikacją

14-Hund-bellen_kachel.jpg
Jak mówi przysłowie, psy, które szczekają, nie gryzą. Mogą one jednak wystawić na poważną próbę nerwy i cierpliwość ich dwunożnych towarzyszy oraz sąsiadów. Jeśli pies wydaje się bez powodu i nieustająco szczekać i wyć o każdej porze dnia i nocy, przypadek należy zbadać, zaczynając od ustalenia przyczyny. Tutaj dowiedzą się Państwo, skąd bierze się nieustające ujadanie ulubieńca i jak sobie z nim radzić.

Agresywny pies — jak sobie z nim radzić? Pomożemy rozwiązać problem niepożądanych zachowań czworonoga!

15-agressiver-Hund_kachel.jpg
Żadne zwierzę nie jest z natury złośliwe. Mimo to nie ma tygodnia bez tak zwanego „psa problemowego” na pierwszych stronach gazet. Ofiarami wciąż stają się — często bogu ducha winni — ludzie. Mimo to również ataki na inne psy i zwierzęta domowe czy ogólne zastraszanie sąsiedztwa przyczyniają się do obrazu psa jako czworonożnej bestii. Skąd dokładnie bierze się ten problem — i co mogą zrobić w tej sytuacji zarówno właściciel psa, jak i ofiara? Tutaj dowiedzą się Państwo, co warto wiedzieć o tym delikatnym temacie.

Język ciała psa: porozumienie przez ogon i uszy

16-Körpersprache_kachel.jpg
Jedno spojrzenie na swojego pupila wystarczy doświadczonemu właścicielowi, by zrozumieć co w danym momencie leży mu na duszy. Czy ma akurat ochotę na spacer lub przekąskę? Czy jest niezadowolony, bo kot akurat zajmuje jego legowisko? A może od razu wyczytają Państwo z jego miny, że przeskrobał coś, co nie zostało jeszcze zauważone? Czworonogi potrafią informować o tych wszystkich nastrojach „bez słowa”: ich język ciała jest tak zróżnicowany, że najmniejsze niuanse w ich mimice czy postawie zdradzają wszystko. Warto dowiedzieć się, jak „czytać” z zachowań swojego psa.

Pies wszystko obgryza: w ten sposób go Państwo tego oduczą!

17-Hund-knabbert_kachel.jpg
Czy w Państwa domu nic nie może uchronić się przed psem? Państwa ulubieniec wszystko obgryza, niszczy poduszki, nogi krzeseł wyglądają jak po inwazji bobrów, flamastry spałaszowane, a worki na śmieci splądrowane? To nie tylko irytujące, ale może także poważnie zaszkodzić Państwa psu a nawet spowodować zagrożenie życia.Na dobry początek: warto zachować spokój i zastanowić się nad przyczyną tego zachowania. Czytając ten przewodnik, dowiedzą się Państwo, jak podejść do problemu i wyplenić niszczycielską siłę, nie stosując kar.

Pies w okresie dojrzewania: kiedy czworonóg zaczyna się buntować…

18-Hund-pubertät_kachel.jpg
Opór i upór, gwałtowne wybuchy aktywności, ciągłe sprzeczności i brak szacunku dla autorytetów — nie, nie chodzi o niestabilnego emocjonalnie nastolatka. Psy w okresie dojrzewania mają jednak wiele wspólnego z młodymi ludźmi. Pies, który w psiej szkole był wzorem posłuszeństwa, nagle nie słucha żadnych poleceń, a dotychczasowe uosobienie łagodności zaczepia wszystkie spotkane na spacerze psy. Dla opiekuna nie jest to łatwa sytuacja. Ale nie trzeba się martwić: ta faza mija. Wyjaśniamy, jak radzić sobie z okresem dojrzewania u psów.

Lęk separacyjny u psa: gdy nasz pies ani na moment nie chce nas opuścić…

20-Trennungsangst-Hund_kachel.jpg
Czy Państwo i Państwa czworonóg nie odstępujecie siebie ani na krok? Dla zwierząt takich, jak psy, przynależność do „stada”, w tym wypadku rodziny właściciela, to nieodzowny element dobrego samopoczucia. Są Państwo dla psa „przewodnikiem stada”, dzięki któremu czuje się bezpieczny. Mimo to trudno sobie wyobrazić spędzanie z psem całych dni. Spokojne i stabilne emocjonalnie zwierzęta z reguły nie mają problemu z pozostaniem samemu na kilka godzin. Czasem jednak nawet krótka rozłąka staje się dla naszego pupila dramatem, a on natychmiast węszy lęk przed utratą najważniejszego kompana.

Praca węchowa dla psów — krok po kroku do poziomu mistrza

21-Nasenarbeit_kachel.jpg
Praca węchowa to dla psa zajęcie w pełni zgodnie z jego naturalnymi zdolnościami. Psy to prawdziwi specjaliści od węchu ze znacznie wyższą czułością na zapachy i umiejętnością ich rozróżniania. Ten talent psa musi być promowany, aby mógł się rozwijać. Należy rozpocząć szkolenie swojego psa w pracy węchowej krok po kroku, tak aby uczynić z niego specjalistę. Tutaj poznają Państwo najciekawsze wskazówki oraz ćwiczenia na pracę węchową.

Przywołanie awaryjne psa — niczym werbalna smycz

22-Rückruf_kachel.jpg
Odkrywanie świata bez smyczy w towarzystwie swojego właściciela to dla wielu psów spełnienie marzeń. Z perspektywy psa swobodny bieg daje wiele możliwości do poznawania otoczenia i zabawy. To także wiele kuszących atrakcji, począwszy od fascynujących przejażdżek po kontakt z innymi psami czy ludźmi. W takich momentach ważne jest, aby przywołanie awaryjne psa mogło w razie potrzeby zastąpić smycz. Tutaj dowiedzą się Państwo więcej o tej ważnej komendzie.

Pozostawianie szczeniąt bez opieki: od kiedy, w jaki sposób i na jak długo?

23-Welpe-alleine-lassenf_kachel.jpg
Strach przed pozostaniem samemu towarzyszy szczeniętom „od kołyski”. Dla szczeniąt najważniejsze jest, aby trzymać się blisko swej psiej mamy i reszty stada. Pozostawiony samemu sobie szczeniak zwykle nie jest zdolny do przeżycia. Po pierwszych 15 tygodniach spędzonych z matką to Państwo przejmują odpowiedzialność za małego psa. Z przewodnika Maxi Zoo krok po kroku dowiedzą się Państwo, w jaki sposób nauczyć szczenię samodzielności.

Praca na śladzie: po śladach do nagrody

25-Fährtenarbeit_kachel.jpg
Praca na śladzie to dla psów zajęcie zgodne z ich naturą. Ta aktywność w pełni odpowiada psim zdolnościom węchowym. W kwestii wrażliwości i zdolności do rozróżniania zapachów ludzki zmysł powonienia nie jest w stanie równać się psiemu węchowi. Należy pozwolić czworonogowi rozwinąć się w tej materii, ucząc go tropienia. W naszym przewodniku znajdą Państwo ciekawe wskazówki odnośnie pracy na śladzie — także dla początkujących!

Szkolenie psa metodą klikerową — ćwiczenia dla początkujących

26-Clicker_Kachel.jpg
Metoda klikerowa — co to takiego? Szkolenie metodą klikerową to technika bazująca na wynikach badań behawioralnych. Polega ona na skłonieniu psa do pożądanego zachowania przy użyciu sygnału dźwiękowego (kliknięcia) i związanej z nim nagrody. Niektórych może zaskoczyć, że pies będzie bardziej posłuszny dzięki kliknięciu niż słownej komendzie. Mimo to badania potwierdzają, że większość psów pozytywnie reaguje na szkolenie tą metodą, łączącą naukę z zabawą.Warto wypróbować tę metodę jeszcze dziś! Poniżej dowiedzą się Państwo, na czym dokładnie polega szkolenie.

Trening obedience: posłuszeństwo psa — i to w zespole!

27-Obidience_kachel.jpg
Obedience — to królowa wśród dyscyplin sportowych dla psów. Chodzi w niej o posłuszeństwo psa podczas wykonywania poleceń. Praca zespołowa między psem a człowiekiem jest tu na pierwszym planie. W dyscyplinie obedience właściciel wraz z psem musi ukończyć parkur. Tutaj dowiedzą się Państwo, jak stworzyć ze swoim psem idealny zespół!

Trening canicross — z psem przez bezdroża

28-Carnicross_kachel.jpg
Opiekun i pies muszą mieć zbliżone upodobania: są Państwo fanami aktywności fizycznej i lubią udowadniać swoją sprawność podczas biegów przełajowych, poza wyznaczonymi szlakami? Czy Państwa czworonożny przyjaciel jest równie entuzjastyczny, gdy zamiast nudnego asfaltu lub płaskiej łąki przemierza trudny teren? Jeśli tak, canicross jest odpowiednim sportem dla Państwa sześcionożnej drużyny. Warto dowiedzieć się, o co chodzi w tej dyscyplinie sportu.

Komendy dla psów: trening słownictwa dla czworonoga

29-Hundekommandos_kachel.jpg
Psy są gatunkiem udomowionym od bardzo dawna, co wpływa nie tylko na to, że z powodzeniem „współpracują” z ludźmi. Od zawsze były i nadal są nieocenionymi pomocnikami w polowaniu, pasterstwie czy pilnowaniu domu i podwórka. Jednak współpraca zespołowa między człowiekiem i psem jest możliwa tylko pod dwoma warunkami: pies musi zaakceptować człowieka jako przywódcę stada i rozumieć, czego się od niego oczekuje. Do tego służą komendy (polecenia) wydawane psom — w prezentowanym materiale wyjaśniamy, jak nauczyć psiaka „ludzkiego” języka.

Trening z gwizdkiem dla psów — krok po kroku do udanego przywoływania

30-Hundepfeifef_kachel.jpg
Trening z gwizdkiem dla psów to sprawdzona i praktyczna metoda ćwiczeń polegająca na przywoływaniu psa podczas wolnego biegu nawet z dużej odległości bez używania własnego głosu. Proces szkolenia jest prosty. Wymaga jedynie odrobiny konsekwencji i cierpliwości. Tutaj znajdą Państwo instrukcje dotyczące szkolenia z gwizdkiem, wraz ze wskazówkami, jak używać go do przywoływania psa!

Efektywne szkolenie z linką treningową z psem: nasze wskazówki!

31Schleppleine_kachel.jpg
Odpowiednio przeprowadzone szkolenie chodzenia z linką treningową z młodymi psami to gwarancja rychłego sukcesu. Celem ćwiczenia jest, by w pewnym momencie móc w pełni poluzować linkę. Trenując z linką treningową, przyzwyczają Państwo swojego psa do wolnego biegu tuż obok siebie, sprawiając, że pozostanie Państwu posłuszny. Zapoznając się z naszymi instrukcjami dotyczącymi szkolenia z linką treningową, dowiedzą się Państwo, jak efektywnie przeprowadzić to ćwiczenie!

Treningi agility dla psów: dla zwierzaków bystrych i sprawnych

32-Agility_kachel.jpg
Agility to popularny sport dla psów, który ma coraz więcej zwolenników wśród właścicieli zwierzaków. I słusznie: treningi agility pozwalają psom ćwiczyć równowagę, co jest szczególnie ważne u psów miejskich, których właściciele pracują zawodowo. Zanim jednak zapiszą Państwo swojego psa na szkolenie agility, warto upewnić się, czy taki rodzaj aktywności jest dla niego odpowiedni. Źle prowadzone treningi agility mogą prowadzić do problemów psychicznych i fizycznych (na przykład u psów nadpobudliwych lub mniej sprawnych). Zachęcamy do przeczytania zamieszczonych tu informacji, aby dowiedzieć się więcej o zaletach i wadach treningów agility!

Degility dla psów: w spokoju siła

33-Degility-Kachel_kachel.jpg
Znają i uwielbiają Państwo psią dyscyplinę agility, w której psy są wysyłane na parkur, aby dowieść swoich umiejętności i wykazać się szybkością? Państwa starszy lub niewystarczająco sprawny pies nie radzi sobie jednak z tego typu wyzwaniami? Nie należy się poddawać, ponieważ dyscyplina degility to doskonały sport rekreacyjny dla psów i może być indywidualnie dopasowany do każdego z nich. Tutaj dowiedzą się Państwo, jakie zalety ma dla psa degility!

Aportowanie — trening umacniania relacji psa z człowiekiem

34-Apportieren_kachel.jpg
Aportowanie jest tylko na pozór prostym zadaniem. Wiele psów wprawdzie bardzo angażuje się w pościg za rzuconym przedmiotem, ale jest to element ich naturalnego instynktu, według którego podążają za zdobyczą, chcąc następnie konkurować o nią z człowiekiem. Takie zachowanie ma jednak niewiele wspólnego z poprawnym aportowaniem, a co więcej, podważa Państwa rolę przewodnika. Tutaj dowiedzą się Państwo, jak nauczyć psa prawidłowego aportowania i wyciągnąć z tego ćwiczenia jak najwięcej korzyści.

Pies i niemowlę: jak stworzyć duet idealny

155-Hund-und-Baby_kachel.jpg
Przygotowanie psa na przybycie dziecka powinno odbywać się stopniowo, na długo przed pojawieniem się niemowlęcia w domu. Dziecko zmienia bowiem cały świat nie tylko dla przyszłych rodziców, ale także dla psa. Dlatego czworonóg powinien być przygotowywany do nowej roli „opiekunki do dziecka” już w czasie ciąży swojej pani.

Czy szukają Państwo dalszych informacji dotyczących psów?