• Brak minimalnej kwoty zamówienia
 • Bezpłatna wysyłka od 99 zł.
 • 45 dni na darmowy zwrot
 • Ponad 8.000 produktów
 • Program PAYBACK
Manchester Terrier Hund spielt mit einem Ball

Manchester terrier – elegancki, wulkan energii z Wielkiej Brytanii

Manchester terrier jest jedną z najstarszych brytyjskich ras psów. Jego pasją i obowiązkiem było polowanie na szczury. Do dziś jego instynkt łowiecki pozostał mu we krwi, dlatego ten elegancki, czarno-brązowy terier wymaga bardzo dobrego ustawienia. W swojej ludzkiej rodzinie ten energiczny czworonóg jest lojalny, sympatyczny i zabawny, a do tego daje sobie radę z dziećmi w każdym wieku.

Loading...

Terier o długiej tradycji

Historia tej wytrzymałej i aktywnej rasy terierów sięga XV wieku. wieku. W czasach Tudorów rasa ta, nazwana na cześć angielskiego miasta Manchester, zyskała na znaczeniu dzięki polowaniom na szczury w średniowiecznych miastach. Kiedy miasta stały się czystsze, manchester terrier otrzymał nowe zadanie: polowanie na zające. Dziś tylko nieliczni hodowcy utrzymują tę historyczną rasę.

Manchester terrier: Charakter

Manchester terrier to inteligentny, czujny i zmotywowany pies, który zawsze jest gotowy do wspólnych aktywności z właścicielem. Jest pełen chęci i gotowości do współpracy, czym chce się przypodobać. Jest pełny energii i potrzebuje maksymalnej ilości wysiłku fizycznego i umysłowego. Jeśli się na to nie doczeka, uaktywnia się jego silna wola i niezależność. Podejmuje własne decyzje i rozwija kreatywne pomysły na zajęcia, jak kopanie w ogrodzie, niszczenie mebli i intensywne ujadanie. Mały, ale odważny terrier ogólnie bardzo poważnie traktuje swój obowiązek stróżowania, dlatego dobre wychowanie i socjalizacja są ważne od samego początku. Manchester terrier jest uważany za lojalnego i sympatycznego w otoczeniu swoich ludzi. Ten mały sportowiec nie lubi zostawać sam w domu ze względu na przywiązanie do ludzi i potrzebę aktywności ruchowej.

Wychowanie i hodowla manchester terriera

Typowy terier potrzebuje także konsekwentnego prowadzenia i twardych zasad. Bardzo ważna jest socjalizacja psa w pierwszych tygodniach po pojawieniu się w domu: należy pokazywać szczenięciu jego nowy świat, zapoznawać go z dziećmi, innymi psami i możliwie różnorodnymi sytuacjami, ale nie należy wymagać zbyt wiele. Szczenię będzie miało tendencję do nadmiernej aktywności, dlatego potrzebuje regularnych etapów odpoczynku. Spokojny, jednostajny ruch pomaga się tym aktywnym psom wzmacniać. Należy uważać, aby nie przedłużać nadmiernie zabaw i nie przesadzić z szaleństwem z piłką. Państwa pies będzie miał coraz większe wymagania.

 

Konieczna jest szczególna uwaga pod kątem instynktu łowieckiego. Większość terierów dość wcześnie okazuje wyraźne zainteresowanie kotami i małymi zwierzętami.. Nigdy nie powinny być zostawiane bez nadzoru z czworonożnymi współlokatorami. To samo dotyczy spacerów: Najlepiej jest zabezpieczyć swojego zwinnego psa myśliwskiego smyczą treningową, dopóki nie będą Państwo mieli nad nim pewnej kontroli podczas spuszczenia. W ten sposób zabezpieczą Państwo swojego psa przed wypadkiem, a dzikie zwierzęta przed obrażeniami i stresem.

Pielęgnacja manchester terriera

Gładka krótkowłosa sierść manchester terriera jest bardzo łatwa w pielęgnacji. Wystarczy ją raz w tygodniu szczotkować, a oczy, uszy i zęby kontrolować. Rasa ta nie gubi sierści w przypadku regularnego wyczesywania nadmiaru włosa.

Najlepsze produkty dla Państwa manchester terriera znajdą Państwo u nas!

Do produktów dla psów

Manchester Terrier Hund spielt mit einem Ball

Podsumowanie Manchester terrier

 • Rasa
  Manchester terrier
 • Pochodzenie
  Wielka Brytania
 • Klasyfikacja
  terrier
 • Rozmiar
  wysokość w kłębie od 38 do 41 centymetrów
 • Waga
  od 5,4 do 10 kilogramów
 • Budowa ciała
  elegancki, smukły i umięśniony
 • Oczy
  duże, ciemne i zawsze czujne
 • Uszy
  krótka, trójkątna z zagiętym końcem
 • Sierść i umaszczenie
  błyszcząca, przylegająca, cienka warstwa sierści, prawie bez podszerstka; typu „black and tan”: czarna, jasnobrązowa w części twarzowej i po wewnętrznej stronie łap
 • Cechy szczególne
  rzadka rasa, niewielka liczba renomowanych hodowców; wymagająca pod względem wychowania i aktywności
 • Charakter
  inteligentny, bardzo aktywny i z dużym instynktem łowieckim
 • Zdrowie
  dla dobra całej rasy hodowcy przeprowadzają testy mające na celu wykrycie niektórych chorób dziedzicznych

Zachęcamy do odkrycia odpowiednich produktów dla Państwa manchester terriera

Loading...

Dalsze tematy w skrócie