Bezpłatna wysyłka  od 69 zł  osiągnięto
Bezpłatny  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.
hund-st-startseite_opt.jpg

Poradnik Maxi Zoo dotyczący psów - Solidne informacje dla silnej więzi właściciela z czworonogiem

W naszym poradniku dotyczącym psów znajdą Państwo wszystkie informacje, jakich potrzeba, aby wzmocnić Państwa więź z czworonogiem. Nasi eksperci zgromadzili dla Państwa najważniejsze wskazówki i porady dotyczące odżywiania, profilaktyki zdrowotnej oraz opieki nad psem, tak aby utrzymać Państwa pupila w zdrowiu i dobrej formie. Poza tym poznają tu Państwo profile interesujących psich ras, wraz z ich wyglądem, pochodzeniem i cechami charakterystycznymi.

Pielęgnacja psiej sierści – kwestia wizualna i zdrowotna!

Fressnapf_Ratgeber_Fellpflege_Hund_Vorschau_Stageteaser_580x280px_Hund-Fellpflege.jpg

Odpowiednia pielęgnacja psiej sierści to nie tylko kwestia kosmetyki – regularne szczotkowanie ma również ważny wpływ na zdrowie psa. Tutaj dowiedzą się Państwo, jakie akcesoria będą Państwu potrzebne do udanej pielęgnacji sierści!

W dobrej formie nawet w mrozie: Zimowa rozkosz dla Państwa pupila

hund-beitrag-winter_580-280.jpg
Śnieg skrzypi pod nogami i odbija promienie słoneczne. Ubrani na cebulkę wybrali się Państwo na długi spacer z pupilem. Prawdziwa zimowa rozkosz! Od nas dowiedzą się Państwo, jak najlepiej przygotować psiaka na zbliżające się mroźne dni.

Żywienie psów: jak odpowiednio karmić swojego psa

hund-ph-hundeernaehrung_400x214.jpg

Odpowiednio zbilansowane odżywianie jest podstawą dla długiego i zdrowego życia. Dotyczy to również naszych czworonogów. Jednak karma nie jest równa karmie - aby dostarczyć psu wszystkich potrzebnych mu składników odżywczych, minerałów, pierwiastków śladowych i witamin, muszą Państwo wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby czworonoga. Na jakie rzeczy szczególnie należy uważać dowiedzą się Państwo w naszym poradniku dotyczącym psiej diety.

Przewodnik po rasach psów: dzięki niemu znajdą Państwo idealnego towarzysza

Header Rasseportraits small.jpg
Jaki pies do mnie pasuje? Tutaj dowiedzą się Państwo, jakie cechy charakteryzują poszczególne rasy psów i na co należy uważać podczas wyboru pupila!

Wychowywanie szczeniąt: z nami uda się już od pierwszego dnia!

12-Welpe-erziehen_kachel.jpg
Wprowadza się do Państwa szczenię — co teraz? Łobuz jest pełen energii, ciekawy, chce się czymś zająć, a jednocześnie nadal jest niezdarny i zdezorientowany. Wciąż czuje się nieswojo, a może nawet nie zna własnego imienia. Bądźmy dobrej myśli i podejdźmy do sprawy w przemyślany sposób. Tutaj dowiedzą się Państwo, jak krok po kroku wychować swoje szczenię!

Miejsca do spania, kosze i inne produkty: Modne psie legowiska

hund-beitrag-hundekorb-580-280_opt.jpg
Psy uwielbiają kłaść się pośrodku drogi, najlepiej tam, gdzie możemy się o nie potknąć. Nie chcą niczego przegapić, nawet podczas odpoczynku. Nasze kochane psiaki docenią jednak także wygodne miejsce do spania. Tu znajdą Państwo informacje dotyczące tego, co należy wziąć pod uwagę podczas wyboru legowiska.

Porady dotyczące pielęgnacji psów: Przycinanie pazurów i pielęgnacja łap

hund-beitrag-krallenpflege_580-280.jpg
Jeśli mają Państwo wrażenie, że Państwa pupil stepuje na kuchennej podłodze, powinni Państwo dokładnie obejrzeć sobie jego łapy. Psie pazury nie powinny dotykać podłogi, kiedy zwierzę stoi. Wielu psom brakuje dziś ruchu lub powierzchnia, po której biegają, jest często zbyt miękka, jak na przykład w lesie lub parku, co nie pozwala im zedrzeć pazurów w sposób naturalny. Musimy wtedy zrobić pieskowi domowy „pedicure“.

Treningi agility dla psów: dla zwierzaków bystrych i sprawnych

32-Agility_kachel.jpg
Agility to popularny sport dla psów, który ma coraz więcej zwolenników wśród właścicieli zwierzaków. I słusznie: treningi agility pozwalają psom ćwiczyć równowagę, co jest szczególnie ważne u psów miejskich, których właściciele pracują zawodowo. Zanim jednak zapiszą Państwo swojego psa na szkolenie agility, warto upewnić się, czy taki rodzaj aktywności jest dla niego odpowiedni. Źle prowadzone treningi agility mogą prowadzić do problemów psychicznych i fizycznych (na przykład u psów nadpobudliwych lub mniej sprawnych). Zachęcamy do przeczytania zamieszczonych tu informacji, aby dowiedzieć się więcej o zaletach i wadach treningów agility!

Jak znaleźć godnego zaufania opiekuna dla psa na czas wakacji

38-Urlaubsbetreunung_kachel.jpg
Jeśli wybierają się Państwo na wakacje bez swojego wiernego czworonoga, z pewnością chcą Państwo zapewnić mu optymalną opiekę. W końcu pies też zasłużył na udane wakacje! Oferta opieki wakacyjnej dla psów i usług tzw. dogsitterów jest dość bogata. Warto poszukać takich ogłoszeń tablicy w supermarkecie, na giełdach i w internecie. Wybór nie jest jednak prosty, ponieważ wśród ogłoszeniodawców ukrywają się także „czarne owce”. Nasze wskazówki pomogą Państwu wybrać odpowiedni dom tymczasowy lub hodowlę!

Udar cieplny: Nie zostawiajmy psa samego w samochodzie

hund-beitrag-im-auto-580-280_opt.jpg
Każdego roku wiele psów umiera w samochodach swoich właścicieli - z powodu udaru cieplnego. Nawet szybkie zakupy mogą okazać się wyrokiem dla naszego czworonoga. Uchylone okno nie ochroni zwierzaka przed wysokimi temperaturami wewnątrz zaparkowanego pojazdu, które w przeciągu kilku minut mogą wzrosnąć kilkakrotnie. Nie tylko wywołuje to panikę u psa, ale także może spowodować u niego ciężki uraz mózgu, a nawet śmierć.

Szkolenie psa metodą klikerową — ćwiczenia dla początkujących

26-Clicker_Kachel.jpg
Metoda klikerowa — co to takiego? Szkolenie metodą klikerową to technika bazująca na wynikach badań behawioralnych. Polega ona na skłonieniu psa do pożądanego zachowania przy użyciu sygnału dźwiękowego (kliknięcia) i związanej z nim nagrody. Niektórych może zaskoczyć, że pies będzie bardziej posłuszny dzięki kliknięciu niż słownej komendzie. Mimo to badania potwierdzają, że większość psów pozytywnie reaguje na szkolenie tą metodą, łączącą naukę z zabawą.Warto wypróbować tę metodę jeszcze dziś! Poniżej dowiedzą się Państwo, na czym dokładnie polega szkolenie.

Owczarek niemiecki - Profil rasowy psa pracującego

Owczarek niemiecki – Profil rasowy psa pracującegoOwczarek niemiecki to klasyczny pies policyjny - zrobił przecież nawet karierę w telewizji jako „Komisarz Rex”. Dzięki swojej umięśnionej, imponującej sylwetce i pojętności jest faworytem podczas castingów dla psów. Owczarki niemieckie nie należą do domatorów - potrzebują do szczęścia dużo ruchu i urozmaicenia. Masywna budowa ciała tej rasy sprawia, że jest ona wyjątkowo narażona na urazy bioder i stawów. Osoby, które decydują się na tą rasę, powinny mieć na uwadze te wymagania.

Lęk separacyjny u psa: gdy nasz pies ani na moment nie chce nas opuścić…

20-Trennungsangst-Hund_kachel.jpg
Czy Państwo i Państwa czworonóg nie odstępujecie siebie ani na krok? Dla zwierząt takich, jak psy, przynależność do „stada”, w tym wypadku rodziny właściciela, to nieodzowny element dobrego samopoczucia. Są Państwo dla psa „przewodnikiem stada”, dzięki któremu czuje się bezpieczny. Mimo to trudno sobie wyobrazić spędzanie z psem całych dni. Spokojne i stabilne emocjonalnie zwierzęta z reguły nie mają problemu z pozostaniem samemu na kilka godzin. Czasem jednak nawet krótka rozłąka staje się dla naszego pupila dramatem, a on natychmiast węszy lęk przed utratą najważniejszego kompana.

Jak rozpoznać alergię u psa i postępować prawidłowo!

hund-beitrag-allergie.jpg
Być może zastanawiają się Państwo, dlaczego pies – pomimo wysokiej jakości karmienia – ma matowe futro, a nawet traci sierść? Albo dlaczego ciągle się drapie, mimo że brak dowodów na zakażenie pasożytami?

Czy szukają Państwo dalszych informacji dotyczących zwierząt?